Telefon:

Avtobus ali Kombi

Zahtevna

7 do 8 ur

Pohodne palice, obutev in obleka primerna za ta letni čas

Iz nahrbtnika in termo steklenica ali planinskih postojankah

Begunjščica je razpotegnjena grebenska gora v Karavankah. Razteza se od Smokuške planine na zahodu do Sv. Ane na Ljubelju, na vzhodu. Sam greben ima več vrhov. Najvišji je srednji Veliki vrh (2060 m), zahodni Srednji vrh je nekoliko nižji, najnižja pa je vzhodna Begunjska Vrtača (1997 m). Južna pobočja se dvigajo nad dolino Drage severno od Begunj. Severno ostenje pada na Zelenico in je na več krajih prekinjeno z melišči in žlebovi.Zaradi lahkega dostopa je Begunjščica obiskana skozi vse leto. Poleg tega so pozimi in spomladi ob ugodnih snežnih razmerah njena melišča pripraven teren za turno smuko. Zaradi ugodne lege je zelo širok razgled z vrha Begunjščice. Na zahodu se razprostirajo spodnje  bohinjske gore, Triglavsko pogorje, Martuljkova skupina s Škrlatico, sledi Stol, Vrtača, Košuta na severu, na vzhodu Kamniško-Savinjske Alpe s Storžičem, na jugu pa obsežna Ljubljanska kotlina.

Mi  se bomo peljali na relaciji Celje – Podljubelj, nato se podamo preko Bornovih Tunelov do planine Prevala (1311 m), tam naredimo dve skupini, ena gre preko Kalvarije na Begunjščico, druga skupina pa po lahki poti na Roblekov dom (1657 m). Povratek po isti poti preko tunelov ali po zavarovani poti do doma na Zelenici(1536 m).sledi še sestop preko smučišča do našega prevoza.

Prosimo da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza

PRIJAVA IN INFORMACIJE:       Na recepciji Telekoma do 20.06.2008 – tel. 03 428 30 01  ali pri vodniku

Celje, 16.06. 2008