Sobota 09.05. 2009

Hribovje

6ur

600 n.m.

ČELADA , SONČNA OČALA, KREMA ZA SONČENJE, POHODNE PALICE, PRIMERNA OBUTEV  in oblačila primerna vremenskim razmeram

Tura je primerna samo za udeležence z dobro telesno kondicijo !

Iz nahrbtnika in v kočah

S planinci PD PT Maribor se dobimo na železniški postaji v Celju od koder nas bo avtobus zapeljal na celjski grad. Tam pričnemo našo pot in se spustimo do Hudičevega grabna, ga preplezamo  in kmalu prispemo na Celjsko kočo. Po kratkem postanku nadaljujemo pot proti Svetini. Svetina je starosvetna planinska vas, ki ima v ljudskem jeziku še lepše ime  Svetje, leži na 783 m nadmorske višine, 11 km iz Celja in 8 km od bližnjih Štor. Planinski dom ima ime po Almi Karlin. Alma Maximiliana Karlin je bila  svetovna popotnica in novinarka,  pisateljica, zbiralka etnografskega  blaga, prevajalka in vsestranska  intelektualka. Po 2. svetovni vojni je živela v skromni  hiši v Pečovniku s prijateljico Theo  Gamellin. Skupaj sta radi zahajali na  Svetino. Umrla je leta 1956. V Alminem domu je spominska zbirka  Alme Karlin, ki si jo bomo lahko ogledali, če bo Almin dom odprt.

•  hrana v kočah ni v ceni prevoza
Prosimo da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza !!!!

PRIJAVA IN INFORMACIJE: Recepcija Telekoma Lava 1  do četrtka 07.05. 2009 do 09:00 ure tel. 03 428 3001

Celje,  29.04.2009