Telefon:

E-mail:miklavc.ludvik@siol.net    Spletna stran:

Sobota 27.02.2010

KLEK 1182 n.m. (Velika Kapela )

Peter Pasar

Romana Daugul

Sobota, 04:00

27.02.2010 – v večernih urah

Zahtevna in lahka gozdna pot

1. skupina 7-8 ur    2. skupina 4-5 ur

Pohodne palice, obutev in obleka primerna za ta letni čas

·         veljavna planinska izkaznica

OSEBNA IZKAZNICA

Iz nahrbtnika ali v koči;

Z naročenim prevozom se peljemo skozi Rogatec, Zagreb, Karlovac do Ogulina, kjer prva skupina stopi iz avtobusa pri železniški postaji. Pot nas bo vodila mimo Vučičev, kjer stopimo na nemarkirano stezo, ki nas popelje čez Škurine drage na Stožac 808 m. Tu stoji zasilno zavetišče, ki ga je uredil domačin kakor 303 stopnice, po katerih sestopimo na Knejo. Od tu nas pot popelje proti Kleku in planinskemu domu Klek, ki stoji na višini 1000 m pod znano steno istoimenskega vrha. Stopimo še na vrh Kleka, po poti ki je od koče naprej malo bolj strma in na enem mestu malo bolj ozka a zavarovana z vrvjo. Iz vrha stopimo v Ogulin, kjer si bomo ogledali znamenitosti mesta, koliko nam bo dopuščal čas. Sredi Ogulina je znani Đulin ponor okoli 50 metrov globok, Frankopanski kaštel, izvir Cesarovec…. Druga skupina, ki jo bo vodila Romana se pelje do kraja Bjelsko 625 m. Od tu je do vrha Kleka okoli 1 uro in potem sestop, ki bo trajal okoli 3 ure mimo Kneje v Ogulin. Ta skupina bo imela več časa za raziskovanje in ogled mesta. Ko se tema spusti nad mesto se vsi skupaj dobimo na železniški postaji, kjer nas bo čakal prevoz, ki nas popelje domov.

Prosimo da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza

PRIJAVA IN INFORMACIJE: Peter  040 209 690 ali Romana  031 573  016 do četrtka  25.02.2010

Celje, 10.02.2010