Sobota, 25. oktober 2008

25. 10. 2008 – v popoldanskih urah

mali avtobus ali kombi

LAHKA DO SREDNJE TEŽKA

5 ur (vzpon 2–3 ure, spust 2 uri)

730 m (vzpon)

pohodne palice, topla oblačila, vetrovka, rokavice, kapa, prva pomoč

veljavna planinska izkaznica

iz nahrbtnika

Peljali se bomo iz Celja do Solčave ter naprej po panoramski cesti do našega izhodišča pri kmetiji Bukovnik (1327 m). Povzpeli se bomo mimo Koče na Grohatu pod Raduho (1460 m) v krnico Grohat pod severno steno Male Raduhe in naprej čez melišče do škrbine Durce (1910 m). Tu se naša pot združi s potjo, ki pripelje z nasprotne strani, z Loke. V zgornjem delu bomo prečili vrtačo med Malo in Veliko Raduho, nato pa nas čaka še krajši travnati vzpon do vrha Velike Raduhe (2062 m). V primeru lepega vremena nas čaka širok razgled na vse strani. Sledi povratek v dolino, in sicer v smeri Durce – Koča na Loki pod Raduho (1534 m) – cesta, kjer nas bo čakal prevoz.

V primeru večjih snežnih padavin v naslednjem tednu planinski izlet na Raduho odpade. Namesto tega bo organizirano »potepanje« po Pohorju. Udeleženci izleta boste o tem pravočasno obveščeni.

Prosimo, da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza.

PRIJAVA IN INFORMACIJE: na GSM: 031 573 016 ali e-mail: romana.daugul@siol.net, do četrtka, 23. 10 2008.

Celje, 17. 10. 2008

Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika!

Želimo varno hojo in lep planinski dan. Srečno!