Ponedeljek  27. april 2009

Sredogorje lahka označena pot

4 - 6 ur

400 n.m.

Visoki planinski čevlji , pohodne palice in topla oblačila v primeru slabega vremena.

Tura je primerna za vse pohodnike z nekaj kondicije!

Iz nahrbtnika, na koncu organiziran topel obrok

Žička Kartuzija je bila znana po zdravilstvu  že od njenega nastanka. Kartuzijani so v skladu s svojim redom živeli skromno in preprosto, z odrekanjem, molitvijo in meditacijo. Posebno skrb so posvečali bolnim sobratom, kasneje pa tudi okoliškim prebivalcem. Imeli so urejeno hišno lekarno, gojili so zdravilne rastline in izdelovali leke. Že leta 1185 je omenjeno delovanje hospitala, kasneje pa so ustanovili eno najstarejših lekarn v Evropi, ki je delovala vse do razpustitve samostana. V prenovljenem obrambnem stolpu  se nahaja prodajni prostor, ki nudi bogat izbor iz programa ZELIŠČA IZ ŽIČKE KARTUZIJE.  V zgornjem nadstropju obrambnega stolpa je urejen razstavni prostor, kjer je na ogled zanimiva razstava zelišč, možen pa je tudi sprehod po srednjeveškem obrambnem hodniku do ribjega stolpa in ogled kartuzije iz druge perspektive. Na poti naredimo krajši postanek še na planinski postojanki na Uršuli, ter se spustimo na Ponikvo, kjer je na kmetiji PODKRAJŠEK predviden zaključek s toplim obrokom.

•  hrana se plača zjutraj pri vstopu na avtobus

Prosimo, da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza. V primeru, da ste vegetarijanec nas na to opozorite!

PRIJAVA IN INFORMACIJE: Recepcija Telekoma 428 3100 ali e-mail: gojko.smid@gmail.com

Celje, 16. 03. 2009