Torek   27.04.2010

Po SLOMŠKOVI poti: ŽIČKA  KARTUZIJA 370m – STOLPNIK 1012m – Lipa pri Frankolovem

Gojko ŠMID
GSM: 041 621480

Ferdo Glavnik, Romana Daugul
GSM: 031/323353

Lava 1 ob 07:30 uri, prosim bodite točni!

ZBIRNO MESTO:

Telekom Celje – Lava 1

SMER VOŽNJE

Celje, Lava 1 – Žiče – Lipa pri Frankolovem - Celje

V večernih urah

Tura ni zahtevna

ČAS HOJE:

5 do 6 ur

>800 m

Pohodne palice, primerna obutev in obleka ter pohodniška kondicija

DOKUMENTI:

Planinska izkaznica, plačana članarina PZS za leto 2010

Iz nahrbtnika, na koncu kosilo na turistični kmetiji GORŠEK Lipa pri Frankolovem 9.

Start pohoda je v Žički kartuziji, kot lani. Tokrat se bomo napotili v nasprotno smer kot lani in sicer proti SZ po makadamski cesti  do Slemen. Nato bomo zavili  desno navkreber in po 500m zmernega vzpona osvojili STOLPNIK (1012m). Po kratkem odmoru in olajšanju naših nahrbtnikov sledi spust do Črešnjic (520m), kjer si bomo za nagrado ogledali notranjost župnijske in romarske cerkvice, ki je bila leta 1955 posvečena roženvenski Materi božji, ki daje pečat kraju. Pot bomo nadaljevali v smeri Frankolovega in se vzpeli do Lipe na Frankolovem 9, kjer se bomo poveselili na turistični kmetiji Goršek. Če nam bo čas dopuščal oz. tisti z več kondicije si morda ogledamo še grad Lindek.

18€

PRIJAVA:

Na recepciji Telekoma do petka 23.04.2010 – tel. 03/428 3001

Celje, 30. Marec 2010

Prosimo, da ob prijavi sporočite svojo GSM številko in mesto vstopa, ter ne pozabite odjaviti hrane v primeru, da ne boste toplega obroka na koncu!

Predsednik PD PT:

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da se zaveda z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu  in  ima urejeno članarino PZS za tekoče leto.

Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika, sicer hodi na lastno odgovornost!

Lep planinski pozdrav in prijetno počutje med nami!