Sobota 08. avgust 2009

Visokogorje

10 – ur skupaj

1300 n.m.

Cepin, dereze, čelada, 2 vponki, pomožni vrvici, plezalni pas, pohodne palice, sončna očala, vetrovka, rokavice, kapa, prva pomoč, spalna vreča

Tura je primerna samo za udeležence z dobro telesno kondicijo !

Iz nahrbtnika ali v koči

Iz Celja se bomo odpeljali preko Sl. Gradca do odcepa pri Heligennblut-e, oziroma do parkirišča pod kočo Alter Pocher (1807m). Tu si bomo poiskali prostor za prenočitev. Za pot preko jezera Zirmsee na Sonnlick bomo potrebovali 5ur. Nad jezerom se dviguje 3254 m visoki Hocharn, od jezera vodi strma a ne prepadna pot, po kateri se nam približno po 2 urah zopet prikaže Sonnblick, zahodno pa nas spremljaGrosglockner (3797m). Zadnji del poti prečka ledenik in za to so dereze obvezni del opreme za varen pristop do observatorija Zittlhaus (3106m). Koča je prijetna, hrana dobra, cene pa zmerne. Vračamo se preko ledenika, tako da je  pot krajša in bomo potrebovali približno tri ure, do izhodišča.

•  hrana  ni v ceni prevoza
Prosimo da ob prijavi sporočite svojo telefonsko številko zaradi uskladitve prevoza.
Število udeležencev je omejeno.

PRIJAVA IN INFORMACIJE:  Na GSM: 041/698 740, do četrtka 06.08.2009

Celje, 28.07. 2009